První venkovní vítězství v Hradci režíroval hattrickem kapitán Gál

Áčko Goldea Panthers Otrokovic vyhrálo poprvé v prvoligové sezoně venku a zároveň zvládlo druhý zápas proti nováčkovi v řadě. Na domácí výhru nad Čelákovicemi navázalo v Hradci Králové, který i díky hattricku kapitána Ladislava Gála porazilo 6:3 a v tabulce se posunulo na druhé místo.

1. Liga, 4. kolo, so 23.9.2023, SH Třebeš Hradec Králové
FBC Hradec Králové
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
3:6
1:1, 1:2, 1:3

FbC Respect Hradec Králové - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 3:6

branky: 14. Daniel Škeřík, 39. Lukáš Gregor, 57. Adam Hušek - 19. František Vykopal, 21. Ladislav Gál, 24. Ladislav Gál, 49. Ladislav Gál, 55. František Vykopal, 60. Petr Kopecký; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 152; zásahy brankářů: Ondřej Bárta 15 - Adam Kohút 19; po třetinách: 1:1, 1:2, 1:3

Sestřih utkání:

FBC Hradec Králové: Bárta, Šimeček - Škeřík, Krása, Dlesk, Nerad, Fous, Kuštan - Krejčí, Hégr V., Hégr š., Ryba, Koubek, Gregor, Kušek, Kašpar, Rolín, Prášek, HanzLík
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Kopecký, Kubíček, Kelemen, Javořík - Červenka, Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Brázdil, Procházka, Šeďa, Kokeš, Hrtús, Štourač A.

Utkání na východě Čech bylo dlouho vyrovnané. První třetině skončila 1:1, v čase 18:00 vyrovnal Vykopal. Výborně nám pak vyšel nástup do prostřední třetiny. Z první střely této části se trefil Gál, který za pár chvil využil chybu domácích v rozehrávce. Domácí ale stačili ještě do pauzy korigovat.

Do dvoubrankového vedení jsme se utrhli díky přesilovkové kombinaci, na jejímž konci zakončoval svým třetím gólem v zápasu Gál. Poté, co jsme přežili oslabení, přidal pojistku Vykopal. A přestože Hradec ještě snížil, střelou do prázdné brány při power-play domácích pečetil výsledek Kopecký.

Už ve čtvrtek na Den české státnosti se doma od 18 hodin střetneme v přímém souboji o první místo s Ústím nad Labem.